اخبار کوتاه

آزادی ۲۰۶ نفر از مددجویان تحت حمایت ستاد دیه استان در سال ۹۶

به گزارش خبرگزاری ایرنا، مدیرنمایندگی ستاد دیه استان قم گفت در سال گذشته ۲۰۶ نفر از مددجویان جرایم غیرعمد توسط این ستاد از زندان آزاد شدند که این رقم در مقایسه با سال ۹۵، ۱۴ درصد رشد داشته است.

رضائی در گفتگو با خبرگزاری ایرنا اظهار داشت، از مددجویان آزاد شده ۵ نفر زن و ۲۰۱ نفر را مددجویان مرد تشکیل می دهند که ۱۲۰ نفر دارای محکومیتهای مالی، ۴۷ نفر مهریه، ۲۰ نفر دیات غیرعمد و ۱۰ نفر دارای محکومیت نفقه بوده اند. وی افزود رقم بدهی این افراد بالغ بر ۹۹ میلیارد ریال بوده که با همکاری ستاد دیه، شورای حل اختلاف و پیگیری های مددکاری، ۴۳ درصد از این مبلغ که ۴۳ میلیارد ریال می باشد از شکات گذشت و تخفیف اخذ گردید. ایشان در ادامه گفت الباقی بدهی زندانیان آزاد شده از محل تسهیلات قرض الحسنه، کمک های مردمی، صندوق تامین خسارت های بدنی و سایر منابع تامین و پرداخت گردیده است.

مدیر نمایندگی گفت در پایان سال ۹۵، موجودی زندانیان جرایم غیرعمد استان ۳۰۹ نفر بوده که این عدد در مدت مشابه سال ۹۶ با توجه به تدابیر ریاست محترم دادگستری کل استان قم، اقدامات مراجع قضایی، پیگیری های شورای حل اختلاف و ستاد دیه در جلب رضایت شکات پرونده ها و سازش بین این افراد، به ۱۸۴ نفر کاهش یافته که این عدد کاهش ۴۰ درصدی موجودی جرایم غیر عمد را نشان میدهد.

وی از برگزاری جشن گلریزان برای آزادی زندانیان در ماه مبارک رمضان سال جاری خبر داد و گفت، اولین جشن گلریزان در سال گذشته برگزار شد و مبلغ ۳/۵ میلیارد ریال جمع آوری شد که با مبلغ جمع آوری شده، زمینه آزادی تعداد ۶۹ زندانی فراهم گردید. در همین راستا، امسال نیز در ماه مبارک رمضان برگزاری این جشن با قوت بیشتری انجام خواهد شد.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*