اخبار کوتاه

آزادی ۲۹۷ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد در سال ۹۷ توسط ستاد دیه استان قم

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان قم، مدیر نمایندگی ستاد دیه استان با ارائه گزارشی از فعالیت های این ستاد در سال گذشته گفت: ۲۹۷ نفر زندانی جرائم غیر عمد مشمول ستاد دیه در سال ۹۷ از زندان های استان به کانون گرم خانواده بازگشتند.

مرادی پور در این خصوص اظهار کرد: از ابتدای سال ۹۷ با کمک ستاد دیه و خیرین استان، ۲۹۷ زندانی از زندان های استان آزاد شدند که مجموع بدهی این زندانیان رقمی معادل ۱۵۴ میلیارد ریال بوده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد زندانی آزاد شده ۲۸۷ نفر مرد و ۱۰ نفر نیز زن بوده اند افزود: از مجموع زندانیان آزاد شده ۱۷۲ نفر محکومان مالی(غیر از کلاهبرداری)، ۹ نفر حوادث رانندگی و کارگاهی و ۱۱۶ نفر نیز محکومین مهریه و نفقه بوده اند.

مرادی پور همچنین گفت ستاد دیه استان از مجموع بدهی این ۲۹۷ نفر زندانی که رقمی معادل ۱۵۴ میلیارد ریال بوده است مبلغ ۹۶ میلیارد ریال آن که معادل ۶۳درصد از کل بدهی می باشد از طریق اخذ تخفیف از شکات فراهم شده که این تخفیفات از طریق برگزاری جلسات توسط کمیته صلح و سازش و مذاکره با شکات صورت پذیرفته است، مبلغ ۱۶ میلیارد ریال نیز از طریق خیرین استان و مبلغ ۸ میلیارد ریال نیز توسط خانواده مددجویان فراهم شده است. همچنین مبلغ ۱۱ میلیارد ریال نیز با تلاش های مددکاران ستاد دیه به صدور دادنامه اعسار توسط مراجع قضایی تامین شده است.

وی افزود تعداد زندانیان آزاد شده در سال ۹۷ در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۶، ۴۴ درصد افزایش داشته است.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*