اخبار کوتاه

اتباع افغانی که بدلیل تصادف و نداشتن بیمه نامه در زندان تحمل حبس می کنند.

تخلفات موتورسواران به عنوان یک معضل به شدت جامعه را تحت تاثیر قرار داده، به گونه ای که شاهد بی نظمی این گونه از کاربران در سطح شهر هستیم. با توجه به اینکه موتورسیکلت حداقل ایمنی و استاندارد لازم را داراست، موتورسواران ضمن اخذ گواهینامه و بیمه کردن موتورسیکلت، می بایستی از کلاه ایمنی استفاده کرده و علاوه بر رعایت قوانین و مقررات، به حقوق شهروندان احترام گذاشته و از به بار آمدن خسارت های جانی و مالی جلوگیری کنند.

متاسفانه در سال های اخیر شاهد افزایش زندانیان افغانی هستیم که بدلیل تصادف و عدم توانایی در پرداخت دیه در زندانهای قم تحمل حبس می کنند. بررسی ها نشانگر آن است که اتباع افغان، بدلیل قدرت مالی کم و سهولت در خرید موتورسیکلت، به سمت استفاده از این وسیله نقلیه روی آورده اند که بدلیل نداشتن گواهینامه و بیمه نامه و عدم آگاهی از قوانین و مقررات باعث بروز حوادث تلخی شده اند. به گونه ای که در سال ۹۴ تعداد ۲۹ نفر و از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد ۱۳ نفر از اتباع افغان بدلیل بی احتیاطی در امر رانندگی منجر به جرح یا فوت روانه زندانهای قم شده اند. هم اکنون تعداد ۷ نفر از این اتباع در زندان تحمل حبس می نمایند که ۲ نفر دارای محکومیت تصادف فوتی و ۵ نفر دارای محکومیت تصادف جرحی بوده و رقم بدهی ایشان حدوداً ۵ میلیارد ریال می باشد.

هر چند تعرفه بیمه ممکن است از قیمت موتورسیکلت بیشتر باشد ولی موتورسواران نباید بیمه را با قیمت موتورسیکلت مقایسه کنند و بایستی این هزینه را با خسارت هنگام وقوع حادثه مقایسه کنند.

لذا کلیه موتورسواران می بایستی در زمان استفاده از موتورسیکلت دارای گواهینامه، بیمه نامه و کلاه ایمنی بوده و قوانین و مقررات را رعایت کنند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*