اخبار کوتاه

اجرای طرح هر مسجد، آزادی یک زندانی

مدیرکل زندان‌های استان قم گفت: هم اکنون ۱۹۰ زندانی جرایم غیرعمد در استان داریم که واجد شرایط برای دریافت کمک هستند و میزان بدهی آن‌ها حدوداً ۵۰ میلیارد تومان است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی تهامی جمعه شب در همایش ائمه جماعات استان قم که در سالن اجتماعات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد با اشاره به فلسفه وجودی زندان اظهار کرد: برای نگهداری هنجار شکنان و مجرمان خشن، وجود زندان خوب است تا امنیت شهر تامین شود.

وی ادامه داد: امسال ۷۵۰ زندانی در استان قم در طرح حفظ موضوعی قرآن شرکت کردند و نماز در سه نوبت در زندان‌های استان برگزار می‌شود.

مدیرکل زندان‌های استان قم افزود: حضور در زندان برای کسانی که به صورت غیرعمد و از بی دقتی جرایمی را مرتکب شدند، بد است؛ زندانی شدن در هر حال برای خود زندانی و خانواده او، آثار سوء دارد و فرزندان زندانیان دچار مشکلاتی می‌شوند.

تهامی با اشاره به وضعیت زندانیان جرایم غیرعمد اظهار کرد: این زندانیان برای حق الناس به زندان افتادند و امکان آزاد شدن آن‌ها تا قبل از ادای حق الناس وجود ندارد، به همین دلیل ستاد مردمی دیه در سال ۱۳۶۹ توسط شهید لاجوردی تاسیس شد.

وی ادامه داد: سال گذشته گلریزانی برای آزادی زندانیان در استان قم برگزار شد و ۳۲۹ میلیون تومان میزان کمک‌های مردمی جمع آوری شده در این گلریزان بود و مراجع عظام تقلید در گلریزان برای آزادی زندانیان غیرعمد استان مشارکت کردند.

مدیرکل زندان‌های استان قم افزود: در سال ۹۶ در طول ماه مبارک رمضان هر روز دو تن از زندانیان جرایم غیرعمد در استان آزاد شدند، امسال هم بنا داریم که این اتفاق در استان قم بیفتد و گلریزانی برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد استان در روز ۱۳ رمضان برگزار می‌شود.

تهامی با اشاره به آمار زندانیان جرایم غیرعمد استان قم اظهار کرد: ۸۵ درصد این زندانیان متاهل هستند و آن‌ها ۳۷۵ فرزند دارند، هم اکنون ۱۹۰ زندانی جرایم غیرعمد در استان قم داریم که واجد شرایط برای دریافت کمک هستند و میزان بدهی آن‌ها ۵۰ میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: به دنبال اجرای طرح هر مسجد، آزادی یک زندانی در استان قم هستیم تا نمازگزاران مساجد استان در آزادی زندانیان جرایم غیرعمد مشارکت کنند.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*