اخبار کوتاه

جشن آزادی و گلریزان رهایی ستاد دیه استان قم برگزار شد.

 جشن گلریزان ستاددیه استان قــم با جمع‌آوری مبلغ تقریبی سه میلیارد و پانصد میلیون ریال به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان قم، جشن گلریزان ستاد دیه استان قم با حضور جولائی مدیرعامل ستاد دیه کشور، خلیلی رئیس کل دادگستری، کاهه دادستان دادسرای عمومی و انقلاب، ذوالنور نماینده مجلس شورای اسلامی، تهامی مدیرکل زندانهای استان و جمعی از مسئولین و خیرین استان قم در سالن همایش های ونوس برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، مدیرکل زندانهای استان، ضمن خیر مقدم به مسئولین و خیرین، گفت هم اکنون تعداد ۲۶۰ زندانی واجد شرایط آزادی از زندان، در قم وجود دارند که بدهی این افراد بالغ بر ۶۲۰ میلیارد ریال می باشد.

ایشان جرم این افراد را تصادفات و محکومیت های مالی غیر کلاهبرداری اعلام نموده و افزودند انشاء الله با برگزاری چنین جشن هایی، شاهد کاهش محکومان جرایم غیر عمد در زندانهای استان باشیم.

در ادامه جولائی مدیرعامل ستاد دیه کشور  در این مراسم با اشاره به تاریخچه برگزاری جشن گلریزان  در کشور گفت: از ابتدای تشکیل این نهاد مردمی ۱۰۴ هزار نفر زندانی جرائم غیرعمد با مشارکت خیران و گذشت طلبکاران  از زندانهای کشور آزاد شده‌اند که امید است با برگزاری بیش از ۲۹۰ جشن گلریزان در طول ماه مبارک رمضان زمینه آزادی تعدادی دیگر از محکومان جرایم غیر عمد و  آبرومند فراهم شود.

وی با بیان اینکه اگر قانون بیمه شخص ثالث اصلاح و اجرا نمی‌شد، در زمان حاضر بیش از ۳۰۰ هزار راننده در زندان داشتیم، گفت: طبق قانون مترقی بیمه اجباری خسارت وارده شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه مصوب ۲۰ اردیبهشت سال ۹۵ امروز دیگر کسی بابت تصادف جرحی و فوتی غیرعمد نباید روانه زندان شده و در این محل باقی بماند.

جولایی با تقدیر از عملکرد طلبکاران و اولیاءدم در گذشت  بخشی از حقوق حقه‌شان یادآورد شد: شکات شریف همواره در خط مقدم اقدام خداپسندانه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد قرار داشته و این افراد جزو بزرگترین خیران ستاد دیه به شمار می‌روند.

در پایان نیز رئیس کل دادگستری و رئیس هیئت امناء ستاد دیه استان قم ضمن تشکر از خیرین و نیکوکاران و عوامل دست اندرکار همایش گلریزان، در خصوص اطلاع رسانی نحوه هزینه کرد مبالغ اهدائی خیرین توسط ستاد دیه مطالبی را عنوان کردند.

DSC_8592

DSC_8630 DSC_8608 DSC_8671 DSC_8643 DSC_8654 DSC_8730 DSC_8615 DSC_8636 DSC_8638 DSC_8661

DSC_8606 DSC_8698

DSC_8766

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*