اخبار کوتاه

دیدار مدیرعامل ستاد دیه کشور با استاندار قم

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان قم، مدیرعامل ستاد دیه کشور با مهندس صادقی استاندار قم دیدار کرد.

استاندار قم در این دیدار ضمن تقدیر از خدمات این ستاد، افزود: فعالیت های ستاد دیه کشور در کمک به نیازمندان و افراد ناتوان در پرداخت جرائم مادی نقشی بسزا دارد.

نماینده عالی دولت در استان خاطرنشان کرد: کار برای رهایی زندانیان جرائم غیرعمد و یا افراد نیازمند کمک مالی، عملی انسان دوستانه و خدا پسندانه است که آثار معنوی آن در جامعه جاری می شود.

صادقی همچنین به ظرفیت های استان قم در حوزه خیرین اشاره کرد و ادامه داد: جمع آوری کمک های مردمی در کمیته امداد، خیرین حوزه سلامت و خیرین مدرسه ساز گوشه ای از خدمات خیرین بخش های مختلف استان است.

در این جلسه همچنین سید اسدالله جولایی مدیر عامل ستاد دیه کشور بر ضرورت انجام اقدامات فرهنگی در سطح ملی تاکید کرد و گفت: امروزدرصد بالایی از زندانیان جرائم غیرعمد را بدهکاران مالی شامل می‌شوند. افرادی که به دلیل عدم آشنایی کامل با اوراق تجاری چک بدون سوء نیت مجرمانه گرفتار بند زندان شده‌اند که توامان همراه با موضوع اصلاح قانون چک در مجلس شورای اسلامی، تلاش داریم با همیاری استان‌ها اقدمات فرهنگی متعددی را در عرصه‌های مختلف هنری عملی کنیم که سرآغاز این برنامه‌ها نیز جشن‌های گلریزانی است که در بیش از ۳۵۰ شهر و شهرستان معین شده برگزار خواهد شد.

مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: با اصلاح و تصویب قانون بیمه شخص ثالث، در شرایط فعلی در کل کشور ما تنها ۵۰۰ نفر راننده محکوم‌به پرداخت دیه در زندان‌ها داریم.

وی با اعلام اینکه در سال ۹۶ با همت مردمی بیش از ۱۰ هزار نفر از زندانیان جرائم غیرعمد از زندان‌های کشور آزاد شده‌اند، اظهار کرد: از محل اعتبارات مردمی و به پشتوانه برگزاری جشن‌های گلریزان سراسری از سال ۱۳۶۹ تا به امروز بیش از ۱۱۰ هزار زندانی که تنها بابت ناتوانی در پرداخت بدهی در بند بودند آزاد و به آغوش گرم خانواده‌های خود بازگشته‌اند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*