اخبار کوتاه

تولیت حرم حضرت معصومه سلام الله علیها: خیرین در آزادی از زندانیان غیر عمد اهتمام نمایند

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان قم  در دیدار حجت الاسلام تهامی مدیر کل زندانها و نائب رییس هیئت امناء ستاد دیه قم با حضرت آیت الله سعیدی که در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) درحرم مطهر انجام شد،آیت آلله سعیدی تولیت آستان ضمن تقدیر از حرکت پسندیده آزادسازی زندانیان نیازمند تصریح کرد این آستان از این اقدام شایسته و خداپسندانه حمایت خواهد نمود.

آیت‌الله سیدمحمد سعیدی با بیان اینکه نگاه اهل‌بیت(ع) این است که زندانی از مردم به کلی جدا نباشد، اظهار کرد: در روایات مشاهده می‌شود که گاهی پیامبر اسلام(ص) فردی را در مسجد یا منازل افراد یاران خود زندانی می‌کردند، این نشان می‌دهد که نمی‌خواستند زندانی از جامعه جدا شود.

وی با بیان اینکه به هر میزانی که مظاهر و آیین‌های اسلام را اجرا کنیم به اسلام و اهل‌بیت(ع) نزدیک‌تر می‌شویم، تصریح کرد: «تعاونوا علی البر و التقوی» به‌عنوان یکی از دستورهای الهی به دنبال خود برکات و نعمت‌های بسیاری را به دنبال دارد؛ در امر آزادسازی زندانیان نیازمند، افراد مختلف از جمله خیرین، طلبکاران، نهادها و خویشاوندان زندانیان در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند تا بتوانیم زندانی را به آغوش خانواده بازگردانیم.

در این دیدار ، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی تهامی  مدیر کل زندانهای استان ضمن ارائه گزارشی از اقدامات ستاد دیه در سال گذشته ودرخواست مساعدت آستانه مقدسه با اشاره به اینکه ستاد دیه در سطح کشور سالانه ۴۰۰ گلریزان را برگزار می‌کند، اظهار کرد: طی سه سال اخیر این ستاد فعالیت خود را در قم به صورت جدی دنبال کرده و به دستاوردهای قابل توجهی رسیده است و به‌عنوان نمونه سال ۹۷ با کمک خیرین در جشن گلریزان تعداد ۷۸ نفر از زندان آزاد شدند.

وی همچنین افزود: اکنون ۱۵۶ نفر در زندان با ۲۰۰ میلیارد تومان بدهی داریم که دارای جرائم غیرعمد و واجد شرایط ستاد دیه هستند.
نائب رییس هیئت امنا ستاد دیه استان قم همچنین از افزایش ۴۴ درصدی آمار زندانی‌های آزادشده سال گذشته نسبت به سال ۹۶ اشاره کرد و افزود: ترویج فرهنگ آزادسازی زندانیان غیرعمد یکی از دستاوردهای ستاد دیه است چراکه اکنون در طول سال شاهد مشارکت خیرین در این امر خیر هستیم

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*