اخبار کوتاه

رئیس کل دادگستری استان قم از آزادی ۲۵۴ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد با بدهی ۸۲ میلیارد ریال در سال گذشته خبر داد

رئیس کل دادگستری استان قم ضمن تشریح بخشی از اقدامات ستاد دیه استان قم در جهت آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در سال ۹۸ گفت: اقدامات ستاد دیه استان قم در سال گذشته سبب آزادی ۲۵۴ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد با مبلغ کل بدهی ۸۲ میلیارد ریال شد.

حجت الاسلام والمسلمین مظفری، رئیس کل دادگستری و رئیس هیات امنای ستاد دیه استان قم ضمن تشریح بخشی از اقدامات ستاد دیه استان قم در جهت آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در سال ۹۸ عنوان کرد: اقدامات ستاد دیه استان قم در سال گذشته سبب آزادی ۲۵۴ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد با مبلغ کل بدهی ۸۲ میلیارد ریال شد.

رئیس هیات امنای ستاد دیه استان قم خاطرنشان کرد: ستاد دیه استان قم با دعوت از شکات موفق به اخذ گذشت شکات به مبلغ ۳۴ میلیارد ریال از ۸۲ میلیارد ریال شد.

وی ضمن قدردانی از اقدام خیران نسبت به تامین بخشی از مبلغ یاد شده بیان کرد: با کمک خیران، مبلغ ۲۵ میلیارد ریال از مجموع کل بدهی تامین شد.

حجت الاسلام والمسلمین مظفری با اشاره به تامین بخشی از مجموع بدهی با استفاده از اعطای تسهیلات قرض الحسنه به زندانیان جرایم غیرعمد، اظهار کرد: اعطای تسهیلات قرض الحسنه که از طریق بانک‌ها و معرفی زندانیان جرایم غیرعمد برای پرداخت اقساط تسهیلات صورت گرفت، سبب تامین ۱۳ میلیارد ریال از مجموع بدهی شد. همچنین مبلغ ۱۰ میلیارد ریال از مجموع بدهی زندانیان جرایم غیرعمد توسط آورده خانواده ها، اعسار، بیمه و… تامین شد.

رئیس کل دادگستری استان قم در ادامه به اقدامات ستاد دیه استان قم در زمینه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد از زمان شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: از زمان شیوع بیماری کرونا تاکنون تعداد ۵۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد با مجموع بدهی ۲۰ میلیارد ریال، از طریق اخذ گذشت شاکیان به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال، کمک بلاعوض خیران به مبلغ شش میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، تسهیلات قرض الحسنه به مبلغ دو میلیارد ریال، آورده خانواده ها، اعسار، بیمه و… به مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال شد.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه کاهش جمعیت کیفری زندانیان جرایم غیرعمد، اذعان کرد: در پی سیاست‌های کلان دستگاه قضایی و تاکیدات ریاست قوه قضاییه در زمینه کاهش جمعیت کیفری، موجودی زندانیان جرایم غیرعمد در پایان سال ۹۸ به تعداد ۱۱۵ نفر بوده است که نسبت به سال ۹۷ با کاهش ۲۰ درصدی همراه بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین مظفری افزود: خوشبختانه به دنبال اقدامات انجام شده در ستاد دیه استان قم، تعداد زندانیان مهریه در استان قم به عدد صفر رسیده است.

رئیس هیات امنای ستاد دیه استان قم در بخش دیگری از سخنان خود ضمن قدردانی از خیران ستاد دیه استان قم، به برگزاری جشن‌های گلریزان در ماه‌های رمضان در سال‌های گذشته و آزادی بخشی از زندانیان جرایم مالی در این مراسمات خبر داد و عنوان کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا، احتمال می‌رود که به جهت پیشگیری از شیوع این بیماری، جشن گلریزان در استان قم بصورت حضوری برگزار نشود؛ اما خیران می‌توانند کمک‌های مالی خود را به حساب‌های ستاد دیه جهت کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در استان قم به شماره‌های ۰۲۰۱۲۳۱۶۱۸۰۰۹ نزد بانک ملی، ۱۵۳۰۰۸۵۵۹۳ نزد بانک تجارت، ۱۸۲۲۲۸۸۷۲۴ نزد بانک ملت و همچنین کارت بانکی تجارت به شماره ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۲۵۷۶۶۲۳ واریز کنند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*