اخبار کوتاه

رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی مؤمنان در اولویت ستاد دیه قرار گیرد

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان قم به نقل از روابط عمومی آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، آیت‌الله سید محمد سعیدی امروز در دیدار با مدیرعامل ستاد دیه کشور که در سالن محراب آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها برگزار شد، با اشاره به سالروز ولادت امام حسن مجبتی(ع) گفت: الگوی مواجهه امام حسن مجتبی (ع) در برخورد با دشمنان حیله‌گر زمان خود در حقیقت درسی ماندگار در سبک مواجهه با دشمنان شیطان‌صفت است.

وی با بیان اینکه باید ابعاد شخصیت امام حسن مجتبی(ع) به درستی برای جامعه امروز تشریح شود، افزود: امام حسن مجتبی(ع) یکی از بهترین الگوها برای خیریان و کارهای خیرخواهانه است و به دلیل همین خصلت برجسته اخلاقی امام حسن مجتبی(ع) ایشان را کریم اهل بیت(ع) نامیده‌اند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها با بیان اینکه در جامعه اسلامی تمام امور خیریه‌ها باید در قالب صیانت‌شده‌ای اجرا شود، اظهار کرد: مجریان امور خیریه که به‌نوعی با مبانی خیرین جامعه اسلامی در ارتباط هستند باید توجه داشته باشند که در مسیر لوازم اجرایی آسیبی متوجه اصل امر خیر نباشد.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها یکی از اولویت‌های ستادهای خیریه از جمله ستاد دیه کشور را رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد که متوجه مؤمنان است و افزود: ستاد دیه کشور در بررسی صلاحیت‌های زندانیان برای پرداخت دیه باید توجه داشته باشد که برخی از متهمان هستند که نه تنها جرم آنان غیرعمدی بوده بلکه این جرم از سوی دیگران متوجه آنان شده است.

آیت‌الله سعیدی ادامه داد: برخی از جرائم در نظام حقوقی وجود دارد که متهم پرونده خود مرتکب جرم نشده بلکه متهم  فقط در نقطه‌ای قرارگرفته است که جرم متوجه او بوده این نیز بدون شک غیر عمد است.

امام جمعه قم با اشاره به این‌که تشکر عملی آزادشدگان از سوی ستاد دیه کشور الگوی شکرگزاری آن‌ها است، گفت: آزادشدگان از سوی ستاد دیه کشور بر اساس پیگرد عاطفی و دینی ستاد دیه کشور باید خود بانی آزادی دیگر زندانیان غیر عمد شوند.

آیت‌الله سعیدی در ادامه با اشاره به زمینه‌های ممکن برای سوء استفاده خاطیان تصریح کرد: ستاد دیه در بررسی‌های خود دقت داشته باشد که این آزادی نباید زمینه آرامش روانی ایجاد جرم را فراهم آورد.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها یادآور شد: ستاد دیه کشور باید آزادی آن دسته از زندانیان را که آزادی آن‌ها موجب ایجاد اشتغال و رونق بازار کسب کار می‌شود در اولویت قرار دهد زیرا آزاد شدن این افراد از وقوع جرائم بعدی در اثر بیکاری جلوگیری کرده و خود زمینه ای برای پیشگیری از سایر جرائم می‌شود.

429637589_177742 430516219_150498

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*