اخبار کوتاه

فعالیت غیر مجاز در امور پزشکی، سرپرست خانواده را روانه زندان کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان قم،  مددجو ح-س  بصورت تجربی و غیر مجاز در امور دندانپزشکی فعالیت داشته و جهت مداوای بیماران خود اقدام می نموده است. در راستای این امر، افرادی جهت ترمیم دندان های خود به محل کار مددجو مراجعه و نامبرده نیز اقدام به عصب کشی و ترمیم دندان می کرده است که متاسفانه برخی از بیماران دچار عفونت لثه و خرابی دندان شده اند.

بیمارانی که دچار آسیب دیدگی شده بودند اقدام به طرح دعوی در مراجع قضایی نموده که پس از انجام تحقیقات و کارشناسی، نهایتاً دادگاه جزایی استان، مددجو را باتهام ایراد صدمه بدنی غیر عمد ناشی از مداخله غیر مجاز در امور پزشکی، محکوم به پرداخت خسارات وارده (دیه) به شکات می نماید که پس از پایان مهلت تعیین شده و عدم توانایی مددجو در پرداخت دیات، حکم جلب صادر و مددجو روانه زندان می گردد.

پرونده ایشان در ستاد دیه استان مطرح و با بررسی های انجام شده مشخص گردید نامبرده دارای ۲ شاکی می باشد که طبق استعلام اجرای احکام مبلغ ریالی دیه ۳۵۵ میلیون ریال اعلام می گردد.

مددکاران ستاد دیه جهت انجام صلح و سازش، جلساتی را با شکات برگزار و نهایتاً ۱۵۰ میلیون ریال گذشت رضایتمندانه اخذ نموده و الباقی دیات، با پرداخت تسهیلات قرض الحسنه تامین و زمینه مختومه شدن پرونده فراهم گردید.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*