اخبار کوتاه

فوت مسافر در واحد اقامتی غیر استاندارد

ابراهیم جهت گذران زندگی، ملکی دو طبقه (کلنگی) در محدوده حرم مطهر را که فاقد استانداردهای لازم جهت اقامت مسافر بوده، بعنوان واحد اقامتی در اختیار مسافرین و زائرین قرار می داده است که برخی از زائرین بدلیل عدم بضاعت کافی و امکان اقامت در هتل و اقامتگاه های مناسب، با هزینه ای کمتر در این واحد اقامتی اسکان داده می شده اند.

نوروز سال ۹۰ خانمی بهمراه فرزند خود جهت اسکان به این واحد اقامتی مراجعه و در یکی از اتاق ها مستقر می شوند. در عصر اولین روز فروردین، همسایگان متوجه خروج دود از محل استراحت مسافر شده و کم کم دود به علت سرایت آتش تمام ساختمان را فرا میگیرد. بطوری که نزدیک شدن به درب اتاق فوق، به علت وجود دود غلیظ به سختی امکان پذیر بوده است. در نهایت مدیر واحد اقامتی به کمک دیگران ضمن شکستن درب اتاق فوق، با پتو نسبت به اطفاء حریق اقدام نموده و سریعاً به آتش نشانی و اورژانس خبر داده می شود.

متاسفانه در این حادثه خانم مسافر بر اثر سوختگی شدید و عوارض ناشی از آن فوت می نماید که آتش نشانی منشاء بروز این حادثه را استفاده از پلوپز گازی به منظور پخت غذا اعلام می نماید. نهایتا و پس از بررسی های انجام شده توسط کارشناسان، متصدی واحد اقدامتی بدلیل عدم داشتن شرایط لازم جهت اسکان مسافر در واحد اقامتی فوق، ۵۰ درصد مقصر حادثه شناخته شده و محکوم به پرداخت دیه می شود.

مددجو در سال جاری و بدلیل عدم توانایی در پرداخت دیه جلب و روانه زندان قم می گردد.

یادداشت:

مهمانخانه ها، هتل ها، سالن سینماها، تماشاخانه ها، بیمارستان ها و حتی المقدور مدارس باید بوسیله دستگاه حرارت مرکزی (شوفاژ سانترال) و یا تهویه مطبوع گرم شوند و از بکار بردن بخاری خودداری گردد و همچنین مکانی ایمن و بهداشتی، با تهویه مناسب، جهت پخت و پز در اختیار استفاده کنندگان در نظر گرفته شود.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*