اخبار کوتاه

مراسم تجلیل از خیرین استان قم برگزار گردید

 

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان قم، همزمان باسالروز ولادت حضرت فاطمه الزهرا(س) مراسم تجلیل از نیکوکاران در محل مجتمع زندان مرکزی قم برگزار گردید، در این مراسم که با حضور رییس کل دادگستری، مدیر کل زندانها، دادستان استان، مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان و جمعی از مسئولین و خیرین استانی برگزار شد ابتدا حجت الاسلام و المسلمین تهامی مدیر کل زندانها و نائب رییس هیئت امناء ستاد دیه ضمن خیر مقدم به خیرین و حضار، گزارشی از اقدامات ستاد دیه از ابتدای سالجاری تا کنون را قرائت نمود.

وی با بیان اینکه ستاد دیه استان تلاش میکند تا با کمک خیرین تعداد آزادی زندانیان جرائم غیر عمد را به حداکثر ممکن برساند افزود: در سال جاری توانسته ایم بیش از ۲۳۸ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد را با کمک خیرین  و تسهیلات قرض الحسنه آزاد نماییم که امیدواریم این رقم تا پایان سال افزایش پیدا کند.

سپس حجت الاسلام و المسلمین اسکندری، مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان بیان کرد که سال گذشته به همت اداره اوقاف تعداد ۲۰نفر از زندانیان جرائم غیر عمد از زندان آزاد شدند و امسال به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، چهل نفر از محل موقوفات این اداره به آغوش گرم خانواده خود بازگشتند.

در ادامه همایش رئیس کل دادگستری استان ضمن تشکر از حضور صمیمانه خیرین در این مراسم از تلاش ایشان جهت آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد  تقدیر نمود و خاطر نشان کرد این اقدام خیرین موجبات رضایت خداوند و همچنین شادی دل همسران و کودکانی است که چشم انتظار زندانی خود هستند. ایشان همچنین از دادستان محترم نیز خواستار فراهم نمودن زمینه مرخصی تشویقی به زندانیان واجد شرایط به مناسبت سالروز ولادت حضرت زهرا (س) شدند.

در بخش دیگر این مراسم، لوح تقدیر و یادبود ستاد دیه استان توسط رئیس کل دادگستری استان، دادستان استان و سایر مسئولین به خیرین اهداء شد.

در پایان این مراسم دو تن از خیرین اعلام نمودند که با پرداخت مبلغ ۸۰۰ میلیون ریال زمینه آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در پایان سال را فراهم خواهند نمود.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*