اخبار کوتاه

کمک ۱۱ میلیارد ریالی خیرین در جشن گلریزان استان قم

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان قم ، سومین جشن گلریزان آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد شامگاه یکشنبه (۲۲/۲/۹۸) با حضور چهره هایی چون سرمست استاندار قم، حجت الاسلام خلیلی ریاست دادگستری استان، یساقی نائب رییس هیئت مدیره ستاد دیه کشور، دکتر کاهه دادستان ، جعفری معاون قضایی و برنامه ریزی دادگستری، سیدمحمدرضا هاشمی معاون استاندار قم، جلالی رییس شورای شهر، حجت الاسلام تهامی مدیر کل زندانها، محمدجواد طاهری و اصغر نوبخت بازیگران استان و جمع زیادی از مسولین و خیرین قم برگزار گردید.

در این مراسم که با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین  فرحزاد شروع شد، وی با اشاره به اهمیت انفاق در اسلام و گره گشایی از دیگران احادیث و روایتی را ارائه نمود.

فرحزاد تصریح کرد: ارادت‌هایی که در دنیا وجود دارد لحظه‌ای است و احترامی که وجود دارد برای دنیاست و تمام می‌شود ولی کار خیری که انجام و زندانی که آزاد می‌شود همیشه باقی می‌ماند و آزادی زندانیان جرائم غیرعمد اقدام حسنه با اجر عظیم است.

در  ادامه این مراسم حجت الاسلام تهامی مدیر کل زندانهای قم ضمن خیر مقدم به مهمانان وارائه گزارش از اقدامات وفعالیتهای ستاد دیه استان اظهار داشت بسیاری از زندانیان به دلیل ناتوانی در پرداخت دیه غیر عمد یا بدهی های مالی با مبالغ اندک در زندان به سر می‌برند.

وی با بیان اینکه با آزادسازی زندانیان از فروپاشی ارکان خانواده جلوگیری می‌شود، افزود: مراسم گلریزان جهت آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد ازجمله دیه، نفقه، مهریه، بدهی های مالی و حوادث کارگاهی هزینه میگردد.

در ادامه سرمست استاندار قم با اشاره به آثار و برکات امور خیر در سطح جامعه، اظهار کرد: حرکت در جهت آزاد سازی این زندانیان که مرتکب جرائم غیر عمد شده اند فرهنگی بی بدیل و قابل ستایش است.

استاندار قم با بیان ارزش های معنوی مراسم گلریزان آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد، اضافه کرد:‌این امر ضمن آزادی یک فرد و بازگشت او به کانون گرم خانواده و جامعه، سبب افزایش نشاط فردی و اجتماعی می شود.

 

در ادامه یساقی نایب رئیس هیئت مدیره ستاد دیه کشور نیز ضمن تقدیر از مسئولین و خیرین استان تصریح  نمود: بحمداله هر سال جشن گلریزان در ماه مبارک رمضان در سراسر کشور برگزار میگردد و ستاد دیه پس از شناسایی زندانیان نیازمند تمام تلاش خود را جهت آزادی این قشر خواهد نمود. وی در ادامه گفت از خیرین محترم میخواهیم که در امر آزادسازی زندانیان نیازمند جرائم غیر عمد یار و یاور ستاد دیه باشند.

در ادامه این مراسم با حضور سید مهدی تحویلدار مجری استان جشن گلریزان آغاز خیرین و نمایندگان اصناف و نهاد های مختلف استان، کمک های نقدی و غیر نقدی خود را جهت کمک به آزاد سازی زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد به ستاد دیه استان قم اهدا نمودند و مبلغ ۱۱ میلیارد ریال جمع آوری گردید.

در این مراسم نمایندگان بانکهای استان متعهد به پرداخت تسهیلات جهت آزادی زندانیان نیازمند گردیدند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*