اخبار کوتاه

کمک ۶۲۸ میلیون تومانی خیرین در جشن گلریزان ستاد دیه استان قم

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان قم، مراسم جشن گلریزان قم با حضور خیرین، مسولین قضایی، مدیران استانی و معاون ستاد دیه کشور در تالار مدائن قم برگزار گردید .

در این مراسم حجه الاسلام تهامی مدیر کل زندانهای قم ضمن خیر مقدم به میهمان و خیرین استان گزارشی از فعالیتهای ستاددیه استان و همچنین برگزاری جشن گلریزان و زندانیان آزاد شده در سال گذشته و جاری ارائه نمودند.

مدیر کل زندانها در این مراسم گفت:۸۵ درصد زندانیان جرائم غیرعمد استان قم متاهل هستند و مجموعاً دارای حدود ۳۵۰ فرزند می‌باشند که نگاهشان به این مجلس و گلریزان می باشد.

حجت الاسلام تهامی  از حضور خیری در ستاد دیه استان خبر داد و گفت: این خیر در روز جشن گلریزان خواهان آزادی ۲۴ نفر با مجموع بدهی ۱۲۰ میلیون تومان بود و از ستاددیه استان درخواست کرد که شخصاً با شاکیان صحبت داشته باشد. برخی از شاکیان تخفیف دادند و برای دیگران نیز چک صادر شد و آزادسازی ۲۴ نفر را مهیا نمود این خیر گرامی از ما خواستند تا نامش جایی عنوان نگردد .

 

درادامه آیت الله  حسینی بوشهری در سخنانی گفت: رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند: چهار چیز برای چهار چیز آفریده شده است: ثروت برای انفاق نه برای ذخیره، علم برای عمل کردن نه برای مجادله. بنده برای بندگی کردن نه برای رفاه‌زدگی. دنیا برای عبور کردن نه برای ماندن.

امام جمعه قم گفت :اسلام دارای ابعاد گوناگونی است؛ همچون: عبادی، معنوی و عرفانی و اخلاقی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی. این نمازی که امشب خواندید و روزه‌ای که امروز گرفتید، بعد عبادی اسلام و این مجلسی که امشب شرکت کرده‌اید بعد اجتماعی اسلام است.

آیت الله حسینی بوشهری در ادامه افزودند :ما همگی سه مسئولیت داریم: در برابر خدا، در برابر خود و در برابر دیگران. مسئولیت‌هایی که در برابر دیگران داریم چند بخش است: امر به معروف و نهی از منکر. احسان و نیکوکاری و خدمت. اصلاح ذات البین.

آیت الله حسینی بوشهری با روایتی از امامان معصوم بیان داشتند :امیرالمومنین علی علیه السلام فرمود: اگر کسی حاجت برادر دینی خود را برآورده کند، مانند آن است که در طول سال خدا را عبادت کرده باشد.

امام صادق علیه السلام فرمود: هیچ مومنی حاجت برادر دینی خود را برآورده نمی‌کند مگر آنکه خداوند ندا می‌دهد که پاداش تو بر عهده من است و کمتر از بهشت نیست.

آیت الله بوشهری عنوان نمودند : شخصی از کوفه برای دیدن امام صادق علیه السلام عازم مدینه شد و مردم سوالاتشان را به او سپردند تا از محضر امام بپرسد. شخصی گفت از امام بپرس حقوق برادران دینی نسبت به یکدیگر چیست. وقتی محضر امام صادق علیه السلام رسید، امام به سوالات جواب داد مگر همین یک سوال. آن شخص هنگام خداحافظی از امام به ایشان عرض کرد: یک سوال باقی مانده که هنوز جواب نفرموده‌اید. امام فرمود: می‌ترسم پاسخ دهم و شما از عهده عمل کردن برنیایید. سپس امام فرمود: در همه حال یاد خدا باشید. یعنی در موقعیت گناه، خدا را یاد کرده و عصیان نکنید. انصاف را رعایت کنید. با برادران دینی خود مواسات داشته باشید. در وقت نیاز به دادشان برسید.

در این مراسم آیت الله حسینی بوشهری گفتند: امام صادق علیه السلام به شخصی فرمود: آیا در شهر شما ثروتمندان سراغ نیازمندان را می‌گیرند؟ آن شخص عرض کرد: خیلی کم. امام فرمود: آیا در هنگام مواجه با آنها به نیازشان رسیدگی می‌کنند؟ عرض شد: خیلی کم. امام فرمود: پس چطور ادعای شیعه بودن دارند؟

ابن عباس می‌گوید در مسجد الحرام بودیم و امام حسن مجتبی علیه السلام معتکف بود. شخصی نزد امام آمد و عرض کرد: مرا تهدید کرده‌اند که اگر تا فردا بدهی خود را نپردازم مرا به زندان خواهند انداخت. امام فرمود: در حال حاضر چیزی ندارم تا کمک کنم. آن شخص عرض کرد: آقا پولتان را نمی‌خواهم، آبرویتان را می‌خواهم. همراه من تشریف بیاورید و وساطت کنید. هنگامی که امام عزم رفتن کرد اطرافیان گفتند: آقا شما که معتکف هستید! امام فرمود: برآورده کردن حاجت مومن از اعتکاف بالاتر است.

در پایان آیت الله حسینی بوشهری عنوان نمود :اهل بهشت چهار علامت دارند: چهره گشاده. زبان فصیح. قلب مهربان. دست بخشنده.

گفتنی است در این مراسم خیرین استان مبلغ ۶۲۸میلیون تومان جهت آزاد سازی زندانیان به ستاد دیه استان کمک نمودند  ومبلغ ۴۸۰میلیون تومان  به صوت وام قرض الحسنه توسط بانکهای رسالت ،تجارت ومهر ایران تسهیلات قرض الحسنه به زندانیان با معرفی ستاد دیه اعطاء خواهد گردید.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*