اخبار کوتاه

گفتگوی خبری حجت الاسلام تهامی مدیرکل زندانهای استان با موضوع جشن گلریزان

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان قم، حجت الاسلام تهامی مدیر کل زندانهای استان  در گفتگوی خبری شبکه سیمای نور استان در خصوص آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد  وجشن گلریزان  گفت :جرائم عمد، جرائمی هستند که عمدتاً دانسته و با انگیزه انجام می‌شود و مجازات‌هایی هم در قانون برایش دیده شده است. اما جرائم غیر عمد، از باب غفلت و ناآگاهی و بر اساس اتفاق و به صورت ناخواسته رخ می‌دهد. همانند تصادفات و چک‌هایی که البته  اگرکلاهبرداری نباشد.

این دسته از افراد به دلیل داشتن شاکی خصوصی، تخفیف مجازات و عفو موردی ندارند و از بیت المال نیز نمی‌توان جهت آزادی آنها بهره برد.

سال گذشته ۲۰۶ نفر با استفاده از تسهیلات بانکی و ۶۹ نفر در جشن گلریزان از زندان آزاد شدند.

در جشن گلریزان سال گذشته حدود مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان توسط خیرین جمع شد اما در نهایت توانستیم به اندازه مبلغی حدود یک میلیارد و دویست میلیون تومان رضایت بگیریم.

 

در ادامه رضایی  مدیر عامل ستاد دیه استان به صورت تلفنی گفت:حجت الاسلام تهامی مدیر کل زندانهای استان  در چند روز گذشته در مراسمی که با ۴۰۰ نفر از ائمه جماعات قم داشتند توانستند از ظرفیت مساجد نیز جهت امر گلریزان استفاده کنند.

اکنون ۱۹۰ نفر زندانی جرائم غیر عمد در استان داریم که کمترین مبلغ بدهی یک میلیون و هشتصد هزار تومان و بیشترین مبلغ بدهی بالای یک میلیارد و دویست میلیون تومان می‌باشد.

 

در ادامه مدیر کل زندانهای استان گفت :هشتاد و پنج درصد زندنیان جرائم غیر عمد متاهل هستند که مجموعاً دارای ۳۷۵ فرزند می‌باشند.

حجت الاسلام تهامی گفت:در چند روز قبل که نوعی گلریزان برای جمع‌آوری کمک به خانواده‌های زندانیان برگزار شد مبلغ چهارصد و پنجاه میلیون تومان به انجمن حمایت زندانیان در راستای حمایت از خانواده زندانیان کمک شد.

تسهیلات دیگری که علاوه بر کمک مالی به خانواده زندانیان صورت می‌گیرد، اعطای مرخصی است تا بتوانند هم به دیدار خانواده بروند و هم شاکیان خود را دیده و با آنها صحبتی داشته باشند.

مدیر کل زندانها در این گفتگوی خبری گفت : اولویت آزادی با افراد مسن و سپس افراد متاهل می‌باشد. در بین افراد متاهل نیز اولویت با کسانی است که اولاً دارای اولاد هستند و ثانیاً اولاد بیشتری دارند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*